Lodowy Hôtel de Glace w Quebec City

Hej,
dziś przygotowałam dla was wpis o lodowym hotelu który odwiedziliśmy w Quebec City na początku tego roku. Ze wszystkich oferowanych opcji my zdecydowaliśmy się jedynie na samodzielną wycieczkę gdzie swoim tempem moglismy zwiedzić wszystkie zakamarki hotelu. Ja osobiście jestem wielkim zmarźluchem i powiem wam szczerze, że nie wyobrażam sobie spędzić nocy w takim hotelu. Ciekawi mnie w ogóle ile oni moga mieć gości każdej nocy? Jakoś trudno mi uwierzyć, że to miejsce jest rzeczywiście traktowane jak hotel, a nie jako turystyczne miejsce do zwiedzania. Ok, przechodzimy do rzeczy.

Hôtel de Glace znajduje się w Quebec City w prowincji Quebec. Jest to sezonowy hotel, można go odwiedzać od stycznia do marca. Dlaczego sezonowy? Otóż jego nazwa oznacza “Lodowy Hotel” i jak sama za siebie mowi – hotel zbudowany jest z lodu i śniegu. W hotelu znajduje się aż 44 unikatowych pokoji w których łóżka zbudowane są z wielkich kawałków lodu. Nie martwcie się, są materace i podobno cieplutkie śpiwory. Pokoje ozdobione są rzeźbami z lodu oraz nastrojowymi światłami. W luksusowych apartamentach znajduje się również kominek czy jacuzzi.

Jeżeli zdecydujecie się na noc w takim hotelu na przywitanie otrzymacie specjalny koktail, śniadanie oraz obiad w restauracji w Sheraton Quebec Resort. Na zewnątrz znajduje się również nordyckie spa z saunami i jacuzzi. Z tego co pamiętam Hôtel de Glace oferuje “packages” chyba na 4 czy 5 nocy, gdzie jedną z tych nocy spędzacie w ich hotelu, a pozostałe noce właśnie w Sheraton gdzie korzystacie ze spa i innych oferowanych wam udogodnień.

Hotel znajduje się tylko 10 minut od centrum Quebec City.

Tak wygląda wejście do hotelu i jego wspólna część.

IMG_4595

IMG_4499

IMG_4571

IMG_4573

Jedną z atrakcji Hôtel de Glace jest jego bar. Drinki serwowane są w specjalnych lodowych szklankach – niektóre z wycieczek oferują opcję taką iż sami możecie wykonać swoje szklanki.

IMG_4525

IMG_4526

IMG_4552

Kolejną atrakcją hotelu są figury lodowe. Rzeźby sa naprawdę niesamowite, wykonane z największą dokładnością. Wiele z nich jest podświetlonych co daje naprawdę magiczny efekt.

IMG_4497

IMG_4516

IMG_4520

Duża część hotelu (jak i pokoje) jest dostępna dla zwiedzających. Ludzie którzy decydują się spędzić tam noc, do swoich pokojów sa wpuszczani dopiero wieczorami. Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć wspólny obszar, czyli miejsca gdzie można usiąść i odpocząć bądź skorzystać z jednej z wielu oferowanych atrakcji – lodowej ślizgawki! Taka mała podpowiedź – najszybciej jeździ się na butach! :D

IMG_4511

IMG_4534

IMG_4582

IMG_4585

A tak oto wyglądają pokoje hotelowe! Każdy pokój jest inny, każdy ma jakiś motyw przewodni. Są pokoje dla par jak i pokoje dla większej ilości ludzi. Jak zobaczycie poniżej – jest łóżko hokejowe jak i takie stylizowane na chatkę w górach.

IMG_4555

IMG_4560

IMG_4562

IMG_4565

IMG_4569

No i ostatnia atrakcja hotelu – kaplica! Kaplica w której możecie wziąć iście nordycki ślub! Na tej stronie możecie sobie sprawdzić jakie opcje oferuje kaplica – romantyczne wesele, egzotyczne wesele, magiczne wesele, odnowienie przysięgi a może na początek tylko zaręczyny? :)

IMG_4581

IMG_4587

IMG_4578

Related Posts

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.